Yunanistan, Portekiz’in Golden Visa’yı bitirme kararı sonrası Avrupa Birliği içerisinde en iyi şartlar ile serbest dolaşım hakkı veren ülke. Portekizden farklı olarak zaman içerisinde vatandaşlık almak imkansız derecede zordur. Buna karşın serbest dolaşım ve oturum izni için yapmanız gereken minimum yatırım tutarı 31 Temmuz 2023’e 250 bin Euro’dur. Bu tarihten sonra Atina gibi bazı önemli ve değerli şehirlerde bu tutar 500 bin Euro’ya çıkacaktır.

Maalesef Türkiye’yi gören adalarda Golden Visa kapsamında emlak alımı yapmak mümkün değildir. Ancak Girit Selanik çizgisinin batısında hem emlak değer artışı sağlayan hem de euro bazında kira getiren Golden Visa’ya uygun gayrimenkuller sağlamada  International Emlak olarak,  deneyimli danışmanlarımız ile size hizmet vermekteyiz. Sorularınız için lütfen bizi arayın.

İki Örnek Emlak

Şu anda satışta olan 95 m2’lik bu daire 3 Odalı, bu yıl renove edilmiş, tüm beyaz eşyası hazır ve özel park yeri bulunuyor. Ayrıca Klima, otomatik panjur, çelik kapı ve parke zemin ile öne çıkıyor.Yakında açılacak Glyfáda istasyonunun yanı başında ve alış veriş merkezlerine de çok yakın. İstenilen fiyat ise 390 bin Euro.

Bu daire bir müşterimizin yaptığı Golden Visa yatırımına ait.  Alimos’da bulunan daire 1+1 ve 260 bin Euro’ya satın alındı. Halen 850 Euro bir kira getirisi bulunuyor. 

Örnek bir Akış

  1. Belirlenen gün sabah uçağı ile Atina’ya uçuyorsunuz.
  2. İlk randevunuz Avukatımız’a emlak incelemesi ve resmi dairelere yapılacak başvurular ile ilgili vekalet vermek için Noterlikte olacak.
  3. Daha sonra ilk emlak danışmanı sizi saat 11:0-19:00 arasında daha önceden sizin taleplerinize göre belirlenmiş yaklaşık 10-12 daireye götürecek.
  4. İkinci gün ise iki ayrı emlak danışmanı size yine toplamda 10-12 adet daire gösterecek. Bunlar arasından beğendiğiniz ilk üçünü sıraladıktan sonra, bunlar ile ilgili, borç durumu, sahiplik durumu, golden visaya uyumluluk gibi tüm kontroller yapılıp, varsa pürüzü olan elenip bir sonrakine geçilecek.
  5. Şartları sağlayan daire ile ilgili işlemler başlatılacak. Bu yaklaşık 4 hafta sürüyor.
  6. Bu arada Golden Visa başvurusu için gereken evrakları hazırlamanız ve Avukatınıza aktarmanız gerekiyor.
  7. Bu sürenin sonunda Tapu üzerinize geçiyor ve ilk seyahat belgeniz o gün itibariyle elinizde oluyor.
  8. Yaklaşık 4 hafta sonra ise parmak izi vermek için Atina’ya geliyorsunuz ve Golden Visa kartlarınızı alıyorsunuz.